Połączenia lotnicze

Połączenie lotnicze na trasie z Krakowa do Londynu obsługują obecnie dwie tanie linie lotnicze: Easy Jet oraz Ryanair. Easy Jet to brytyjski przewoźnik działający zgodnie z zasadami polityki niskokosztowej na rynku lotniczym od roku 1995. a zatem oferuje on tanie bilety lotnicze, a w zamian korzysta z usług mniejszych, tańszych lotnisk i pobiera opłaty za wszelkie dodatkowe usługi świadczone na pokładzie samolotu. Pomimo takiej polityki działania, te tanie linie lotnicze ciągle podwyższają jakość świadczonych usług poprzez modernizację i wymianę samolotów, a także dostosowywanie oferty do wymagań pasażerów.

W chwili obecnej jedną z baz docelowych tanich linii lotniczych Easy Jet jest Kraków w Polsce, skąd samoloty linii realizują trasę do Londynu Gatwick dwukrotnie każdego dnia tygodnia, a także na lotnisko Londyn Luton trzykrotnie każdego dnia. Druga tania linia lotnicza przewożąca pasażerów z Krakowa do Londynu to Ryanair. To brytyjska tania linia lotnicza, która po kilku latach działalności jako linia regularna, również przyjęła politykę niskobudżetową, co bardzo szybko przyniosło jej wymierne efekty.

Obecnie te tanie linie lotnicze obsługują ponad trzysta tras łączących kilkadziesiąt państw głównie europejskich. Dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair pasażerowie z Krakowa mogą podróżować do Londynu Stansted o trzech różnych porach we wszystkie dni tygodnia. Podróż z którymkolwiek przewoźnikiem lotniczym na tej trasie wynosi 3,5 godziny.